מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מריח רע שמקורו בפה. התופעה המוכרת בשמה המקצועי ליטוסיס, פוגעת בביטחונו העצמי של הסובל ממנה וביכולתו ליצור קשרים עם בני אדם אחרים. למעשה, מדובר בבעיה רפואית שתוצאותיה משפיעות עלינו במגוון תחומים רחב ביותר. זוגיות, תעסוקה, תזונה, חיי חברה ובריאות, כל אלה מושפעים באופן עקיף מאותה בעיה רפואית.

מהי ההליטוסיס?

רבים נוטים לחשוב כי מדובר בבעיה שמקורה בקיבה (במקרים נדירים במיוחד הדבר אכן נכון), אך בפועל מדובר בבעיה שמקורה בחלל הפה עצמו. אותו ריח רע הינו תגובה לפעילות חיידקים בחלל הפה, הרוק אחראי לסילוק שאריות המזון והרקב מחלל הפה ולכן מסייע בצמצום מפגעי הריח. הפרשת רוק מצומצמת למשל במקרים בהם האדם צם, או נוטל תרופות הגורמות ליובש בפה כתרופות להורדת לחץ דם, מחמירות מצב הריח הרע מן הפה.

הגורמים הם כאמור החיידקים המצטברים בחלל הפה, בעיקר בשל ניקוי לא נכון או יעיל של השיניים והחלל כולו. חלק מן החיידקים מתרכזים בנקודות אליהן לא הרוק ולא מברשת השיניים מגיעים בקלות. הצטברות אבנית בחלל הפה על גבי השיניים , עשויה לגרום אף היא לנזקים של ממש בתחום הריח הרע. ניקוי נכון של חלל הפה על ידי רופא ממרפאת קונספט – הבית לבריאות השן, עשוי לפתור את הבעיה, כל זאת כמובן, בצמוד לשיתוף פעולה מצד המטופל.

כיצד מטפלים?

בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים תסייע לכם באיתור מקור הריח הרע. רופאי השיניים של קונספט יספקו לכם את כל התשובות למקורו הריח, הסיבות להיווצרותו והדרכים למנוע אותו. במידה ומדובר באבנית או בהצטברות חיידקים באזורים לא נגישים, האזורים ינוקו והריח עתיד להיעלם. במידה ומדובר בצמצום מרווחים בין שיניים או בבעיות מורכבות יותר, יציעו הרופאים של קונספט, דרכים מגוונות לטיפול בבעיה.

בנוסף לטיפול מצד רופאי קונספט, יש להקפיד על טיפול נאות בחלל הפה ולא רק בשיניים במשך כל ימות השנה. שימוש בחוט דנטלי, צחצוח יסודי של השיניים, גם במקומות הבלתי נגישים וכן צחצוח חלקה האחורי של הלשון, מקור להצטברות חיידקים.

מעוניינים לדעת אם אתם סובלים מריח רע?

בדיקה פשוטה יכולה לסייע לכם. לקקו את גב כף ידכם או השתמשו בחוט דנטלי והריחו אותם. במידה ואתם אכן סובלים מריח רע ומעולם לא יידעו אתכם על כך, התקשרו עוד היום אלינו ויחד נפתור את הבעיה.

חייגו כעת למספר הטלפון 8333393-09 וקבעו פגישה עוד היום, עם אחד מן המנתחים המומחים של קונספט.

טיפול בריח פה

 
 טלפון : 09-8333393 | פקס: 09-8322328 | רח' הרב קוק 27, נתניה | © כל הזכויות שמורות למרפאת שיניים קונספט נתניה